Ženy v souladu

Namíchej si sám, aneb jak na čajové směsi

Namíchej si sám, aneb jak na čajové směsi

Čaj je jedním z nejstarších lidmi připravovaných nápojů, jaký známe a jeho kořeny sahají daleko do doby před Kristem. Pravý a jediný čaj je výluh z Čajovníku, ale my se  budeme zabývat čaji bylinkovými, tedy přesněji Bylinnými výluhy (případně odvary).

Jak ho ale namíchat tak, abychom to nepřepískli nebo nám neuškodil? O tom bude dnešní článek.

Skladování a příprava bylinek

Pokud jsou bylinky námi nasbírané, je nejlepší usušit je a skladovat v co největších částech, aby byly listy (stonky, květy) ideálně celé, což je důležité zvláště u bylinek s vysokým obsahem silic, jako je Máta nebo Meduňka.

Před samotným použitím si bylinky samozřejmě nadrtíme, ale do té doby můžou v klidu odpočívat vcelku. Jak z informace vyplývá, je lepší si čajovou směs namíchat jen na pár týdnů, aby aroma nevyprchalo. Jednak tak přicházíme o účinné látky a jednak je té vůně škoda. 

Co se vlastního drcení týče, tak hodně záleží na tom, co všechno budeme chtít do směsi dát. V případě květů se nemusíme nijak moc snažit, často bývají křehké a rozpadávají se nám v rukou samy, listy lehce podrtíme. Největší péči pak věnujeme plodům, kůře a kořenům, které je potřeba nadrtit skutečně nadrobno, aby se to vody stihlo vylouhovat co nejvíce látek společně s těmi z květů a listů. Mají na to stejný časový limit.

U plodů je velký rozdíl v jejich konzistenci po usušení. Některé jsou tvrdé tak, že bychom si na nich vylomili zub, jiné jsou jako žvýkačka. Proto zvolte metodu zpracování na menší kousky podle toho, kam patří právě ten onen. Takže šípky nadrtíme například v hmoždíři, ale plody Aronie budeme muset rozkrájet.

Míchám, mícháš, mícháme

Při každém tvoření je fajn zapojit srdce, ale u míchání bylinných směsí je důležité nad tím i přemýšlet. Těch důvodů je několik: 

  1. Jaký očekáváme účinek
  2. Aby ladila vůně a chuť
  3. Koncentrace důležitých bylin atd…

Pokud máme předem určený recept na bylinnou směs a jsou tam bylinky v určitém poměru, je bylinka zastávající největší poměr často tou nejdůležitější, která nese hlavní účinek celé směsi a je tedy nezbytné, abychom ji tam zachovali. Pokud zrovna tu konkrétní nemáme, je potřeba najít jinou s podobnými účinky. 

Čajová směs funguje na podobném principu jako vůně (parfém). Má něco jako hlavu, srdce a základ, kdy hlavou myslíme tu hlavní bylinku, srdcem jsou ty podporující účinky hlavní bylinky a základem jsou doplňující byliny na pro lepší chuť a aroma. 

Denní čaj vs zdravotní

To je velmi důležitý údaj, který si určujeme na začátku ještě předtím, než směs začneme míchat. Zatímco u denního čaje je pro nás důležitá chuť a určitá “neškodnost” a teprve poté nějaké účinky (večerní čaj na zklidnění, ranní na nabuzení atd), tak u zdravotního čaje očekáváme výsledky na našem zdravotním nebo psychickém stavu a teprve potom nás zajímá chuť a vůně. A samozřejmě je dobré, aby si složky ve svém účinku vzájemně nekonkurovaly v účincích, to je potřebné si ohlídat. 


Pojď se pustit do výroby vlastní čajové směsi, je to zábava a navíc to skvěle chutná! Mám pro tebe 3 skvělé recepty, které si můžeš stáhnout úplně zdarma TADY.

A nezapomeň se přidat i do naší komunity BYLINKY V SOULADU na Facebooku.

Namíchej si sám, aneb jak na čajové směsi

Další články

Domácí jablečný ocet

V dnešní době, kdy hledáme stále více způsobů, jak zlepšit své zdraví a snížit ekologický dopad na planetu, se stává jablečný ocet hvězdou mnoha domácností.

číst dále »

Vyplň svůj e-mail a jméno

.